» برای تهیه چیز کیک به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ - مواد اولیه و وسایل مهم

برای تهیه چیز کیک به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ - مواد اولیه و وسایل مهم

کیک پنیر یا همان چیز کیک دسری شیرین و محبوب است که قرن هاست در جهان وجود داشته و سابقه تاریخی بسیاری دارد. چیزی که در مورد چیز کیک توجه را جلب می کند، سطح صاف و یکدست و حالت ژله ای آن است که تمایل بسیاری در ما برای بریدن آن با چاقو ایجاد می کند. اما آیا دیدن یک چیز کیک بیسکویت خوشمزه تمایلی در شما برای درست کردن یک نمونه خوب از آن در خانه ایجاد می کند؟ اگر چنین است، این مطلب مخصوص شماست.

در حالی که چیزکیک های خریداری شده در فروشگاه به راحتی در دسترس هستند، هیچ چیز مانند تهیه یک چیز کیک خانگی خوشحال کننده نخواهد بود. زیرا هر زمان که بخواهید با کمی مواد اولیه و چیزی در حدود 7 ساعت زمان می توانید یک چیز کیک آمده کنید. نگران نباشید این 7 ساعت بیشترش زمان قرار گرفتن چیز کیک در یخچال است.

چیز کیک خوشمزه

اگر شما عاشق شیرینی پزی هستید و می خواهید توانایی خود را در تهیه یک چیز کیک خوشمزه خانگی امتحان کنید، مهم است که بدانید قبل از شروع به چه مواد و ابزارهایی نیاز دارید. در این مقاله، ما نگاهی به الزامات ضروری برای تهیه یک دسر کیک پنیر خانگی خواهیم داشت. پس با ما در این مطلب همراه باشید.

مواد اولیه ای که برای تهیه چیز کیک خانگی نیاز دارید

در هنگام خواندن این لیست دقت کنید که همه مواد اولیه ای که اینجا نوشتیم را در یک چیز کیک استفاده نخواهید کرد. این لیست صرفا اشاره به تمامی مواد اولیه ای دارد که در تمامی چیز کیک ها در مجموع دیده می شود. به عنوان مثال ممکن است از بیسکویت کاکائویی فقط در تهیه چیز کیک با بیسکویت استفاده کنید و اگر نخواهید یک سطح کف برای چیز کیک قرار دهید، استفاده از آن اختیاری است.

اگر انواع مختلفی از چیز کیک را می خواهید در خانه درست کنید، این لیست مواد اولیه ای است که باید از فروشگاه تهیه کنید:

 • پودر ژلاتین
 • پنیر خامه ای
 • خامه غلیظ
 • بیسکویت کاکائویی
 • پودر قند
 • شکر
 • عصاره وانیل
 • کره
 • تخم مرغ
 • آرد همه منظوره
 • کرم شکلاتی

در کنار این مواد اصلی که در چیز کیک ها دیده می شود (تخم مرغ البته خیلی وقتها در لیست مواد اولیه نیست)، شما می توانید از انواع میوه ها و برخی ادویه ها در تاپینگ ها و فیلینگ های باب ذائقه خود استفاده کنید.

از انواع میوه هایی که در تهیه چیز کیک های میوه ای استفاده می شود می توان به گیلاس در چیز کیک گیلاسی و یا چیز کیک توتفرنگی که از توتفرنگی در آن استفاده می شود.

از ادویه هایی که گاهی در چیز کیک استفاده می شوند و طرفداران خود را دارند می توان به زعفران و زنجبیل اشاره کرد.

معمولا شما در یک چیز کیک، ادویه هایی مانند فلفل قرمز و سیاه را مشاهده نمی کنید زیرا با شیرینی ها رابطه خوبی ندارند.

محتویات چیز کیک

ابزارهای آشپزی که در تهیه چیز کیک مورد استفاده قرار می گیرند

در تهیه چیز کیک ممکن است از ابزارهای آشپزی مختلفی استفاده کنید، اما به طور کلی می توان گفت کمترین میزان لوازم پیچیده در تهیه چیز کیک مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از لوازم آشپزی که در زیر لیست کرده ام را شما می توانید با معمولی ترین وسایل مثل کاسه و قاشق جایگزین کنید و کار خود را برای تهیه چیز کیک ادامه دهید.

تابه فنری (قالب کمربند دار)

تابه فنری یک ابزار ضروری برای تهیه چیزکیک است. این وسیله که قالب چیز کیک است و مواد اولیه چیز کیک نهایتا درون این قالب قرار گرفته و به یخچال یا فر می روند، دارای یک ته قابل جدا شدن است و یک حالت کمربند به دور خود دارد که به شما اجازه می دهد بدون آسیب رساندن به کیک، به راحتی کناره های قالب را جدا کنید.

همزن برقی

همزن برقی برای هم زدن پنیر خامه ای، شکر و تخم مرغ لازم است تا یکدست و خمیری شکل شود. استفاده از همزن برقی در مقایسه با مخلوط کردن با دست باعث صرفه جویی در زمان شما می شود.

کاردک لاستیکی

کاردک لاستیکی برای صاف کردن مخلوط چیز کیک در قالب مناسب است.

دماسنج فر

یک دماسنج فر تضمین می کند که چیز کیک پختنی شما در دمای مناسب پخته شده است، زیرا فرها می توانند در دقت دما متفاوت باشند.

لوازم تهیه چیز کیک در آشپزخانه

فرم ارسال نظر